Büyük Siteler Nasıl Fazla İçerik Üretiyor

 
Büyük siteler her gün içerik paylaşımı yapmakta. Bazıları işi profesyonelliğe taşıyıp günde en az üç ya da dört içerik paylaşıyor. Paylaştığı tüm içerikleri özgün google de üst sıralardalar. Nasıl özgünlüklerini bozmayıp bu kadar çok içerik olduğunu hiç düşündünüz mü?


  Google de üst sıralara çıkabilmek için özgün içeriklerinizin olması gerekmekte, içeriklerinizin özgünlüğü %70 in altında ise google robotları sizin sitenize geldiklerinde indexlemez ve siteniz yükselişe geçecek derken daha da alt sıralara düşer en önemlisi ise; bin adet içerik olsun yinede adsense gibi büyük bir şirket den asla reklam alamazsınız. Diğer reklam şirketlerin den alsanız bile siteniniz google de fazla görünmediği için zaten fazla bir kazanç elde etmiyor olacaksınız. Bunların; yanı sıra içeriğinizin hatasız olması en önemli faktörlerden bir tanesi. İçeriklerinizin hatasız olması google robotları tarafından daha kolay analiz edildiği için kelimelerinizin ön plana çıkması sağlanacaktır.

Büyük Siteler Özgün İçeriklerini Nasıl Bu Kadar Fazla Olarak Sağlıyorlar?

  Editör;
Çok fazla içeriği olan sitelere göz atmışsınızdır. Bu sitelerde genelde editörler alanlarında birden fazla editör olur.  Editörleri sayesinde günlük birden fazla içerik çıkarta biliyorlar. Bu editörler alanlarında uzman kişiler olmaktadır büyük ihtimal ile…

Makale Satın Alıyorlar;
 Makale satın almak bir diğer özgün içerik oluşturmanın parasal yöntemidir genellikle editörü olmayan ya da editörü yetersiz kalan site sahipleri bazı şirketler aracılığı ya da forum sitelerinde makale yazarları bularak toplu olarak özgün makale satın almakta ve sitelerinde yayına koymaktadır.

Misafir Yazarlık;

  Bu sayfaları genellikle blog sitelerinde görmüşsünüzdür. Blog siteleri günde bir içerik paylaşıyor genel olarak, ancak misafir yazarlar sayesinde birçok kez içerik oluşturmasına gerek kalmadan blogunda kaliteli içerik sağlaya biliyor. Misafir yazarlar yazdığı içerik sayesinde kendi sitelerinin reklamını yaptıgı için (abartısız şekilde) sitelerinin görüntülenmesi artıyor bu sayede de ücretsiz makale makale yazarak reklamını yapmış oluyor. İşin sonunda iki tarafında işi görülmüş oluyor

Yorumlar

Yorum Gönder