Kadınlar Blog Sahibi Olmalı


 
Günümüzde birçok insanın internet siteleri ve kişisel blogları bulunmakta. Bu sitelerden azda olsa para kazanan belirli bir kitleye ulaşan kişiler oldukça fazla. İnternet medyacılığı ile genel olarak erkekler uğraşmaktadır. Kadınları genellikle sosyal medya hesaplarında görmeniz daha mümkündür.

    Kadınların blog kurması demek internet sitelerinin piyasalarının yani yayıncılarının artması demektir. İnternet sitelerine olan sevgi her ne kadar fazla olsa da gün geçtikçe içerikler videolaşmaya yönelmektedir, bunların en başında youtube geliyor. Artık insanlar okumak yerine youtube arama butonuna basarak öğrenmek istediği bilgiyi izleyerek ediniyorlar. Kadınların blog açması ile blog dünyası canlanacak ve daha fazla reklam ağı oluşacaktır.

  Kadınların blog açmasının avantajlı yerleri; kadınlar genel olarak erkeklerden daha çok boş vakit ayırabilirler.’’tabi bu ev hanımları için geçerli’’ her geçen gün blogunuza içerik girmek blogunuz un aktifliğini koruyacak ve googlede üst sıralara yükselmeniz için köprü haline gelecektir. Kadın blogcular erkeklere göre daha avantajlıdır. Sosyal medya üzerindeki kolay takipçi alması sebebi ile blogunun reklamını daha kolay yapacak ve blog görüntülenmesini arttırabilir. Ayrıca kadınlar kadın bloglarında zaman geçirmeyi ve kadın kozmetiklerini vb şeyleri okuyup bilgilenmek hoşlarına gitmektedir.

Bazı erkeklerde kadın konulu siteler açmakta ve siteler oldukça iyi bir kitleye ulaşmış durumdadır. Ama kadın blogları neden ise daha fazla yorum almakta ve görüntülenmeye sahipler. Bunun sebebini ben erkeğin kadın blogu açarak içerik paylaşmasında buluyorum. Tabi erkeklerde çok iyi içerikler paylaşıyor ve her biri çok kullanışlı olan bloglar da var ancak yazarın erkek olup da makyaj blogu açması Türkiye şartlarında pek de samimi durmuyor.


 Kadın blog sahibi olmak istiyorsunuz ancak konu bulamıyorsanız ne yapmalısınız? Blog sitesi açmak illaki bir şeyler öğretmek yada uzman olmanızı gerektirmez. Örneğin; evinizde günlük yaptığınız yemeklerle ilgili, beslediğiniz hayvanlarla ilgili, yaptığınız el işleri ile ilgili, cocuk bakım ile ilgili veya bloga kendi isminizi vererek tüm kategorilerden yazabilirsiniz. Bu sayede içerik sıkıntısı çekmeyecek ve blogunuza günlük içerik sağlayabileceksiniz. 

Yorumlar