Makale Yazarak Para Kazanabilirsin


    İnternet kullanıcılarının artmasıyla internet reklamcılığı da oldukça çoğaldı. Reklam vereni  memnun etmek  ve google de üst sıralara çıkmak için, seo uyumlu , özgün içerikler gerekmekte. Site sahipleri  kaliteli ve özgün  içeriğe sahip olmak için kaliteli makaleler aramakta. Sizde özgün içerikli makaleler  üreterek  para kazanabilirsiniz.

  Makale yazarlığına yeni başladıysanız, yeni başlayanlar için makale adlı yazımına göz gezdirebilirsiniz.
  Makale yazarak para kazanmanın farklı yöntemleri vardır , bunlardan bazıları site açmak , ancak site açmak  size hemen gelir elde getirmez. Zaman ve sabır gereklidir.
   Makalenizi formlarda satabilirsiniz, örneğin; wm aracı birçok kişi bu forumlarda makale ilanları veriyor hem alıcı hem de satıcı. Hazırda bir makalenizin olmasına gerek yok çünkü bazı alıcılar kendi kategorisinde makale istiyor olabilirler. Sizin tek yapmanız gereken şey  makale ilanlarına  göz gezdirmek yada ilanınızı oluşturmak. İlanınızı oluşturduğunuzu varsayalım anlaşmayı  alıcıyla yaparken öncelikle hesabınıza anlaşılan tutarı yatırmasını isteyin bazı kötü niyetli kişiler cayabilir. Olabildiğince ticaret puanı  yüksek olan kullanıcılarla anlaşmaya çalışın.

    Diğer bir yöntem ise makale alış verişi ile çalışan siteler örneğin; makale işi sitesi gibi bu tarz siteler makale ticareti yapan sitelerdir. Yazarla alıcıyı buluşturuyorlar ve dolandırılma riski sıfır a iniyor çünkü sitenin kendi içinde para birimi var  alıcı o para birimini satın alıyor satın aldığı kredi ile de makale alıyor, makaleyi aldığı anda kredi yazarın hesabına gidiyor. Bu döngü bu şekilde devam ediyor ayrıca alıcı size özel olarak teklif yapabiliyor . Sitenin diğer bir özelliği tüm yazarlar diğer yazarın yazdığı makaleyi  ana sayfasında tanıtım şeklinde görüyor ancak tamamını açamıyor böylelikle hırsızlık şansıda azalmış oluyor.


    Yazarlığınızın gücünü tanıtarak para kazanabilirsiniz, ilk madde de söylediğim gibi internet sitesinde para kazanmak zaman ve sabır ister ancak makale satmaya karar verdiyseniz, masrafsız bir blog açabilirsiniz(blogger kullanarak) bu yöntem  sizden makale alan kişilerin nasıl bir yazarlığınızın olduğunu  ve içeriklerinizin kalitesini görmesini sağlayacaktır. Ayrıca belirli bir süre sonra bazı reklam şirketlerinden reklam alabilecek durumda olduğunuzu göreceksiniz ve buna ek olarak sizin, blogunuz da reklam amaçlı kendi tanıtımlarını yaptıracak makale teklifleri de gelebilir buda demek oluyor ki bir taşla üç kuş.

Yorumlar