Nerede İse Maliyetsiz Kodlama bilgisi Gerektirmeyen İnternet Sitesi Açmak

    
Bu dönemlerde internet sitesine olan ilgi bayağı bir arttı. Sitelere olan iğlinin artmasıyla haliyle reklam firmaları da işlerini internet medyasına taşıdı. İnternet bilgisi olan nerede ise her birey kişisel blog, ya da diğer internet sitelerine yönelerek kazanç sağlamaya çalışıyor.  İnternet sitesi ne kadar kod bilgisi ve şhop bilmek gerekmekte olsa da bazı yardımcı programlar sayesinde herhangi bir bilgi gerektirmeden artık internet sitesi sahibi olabilirsiniz. Ama ben programları kullanamam, host, domain, alan adına verecek param yok diyor iseniz hiç problem değil. Program kullanmadan ve hatta fazla para harcamadan da ‘’.com’’ lu internet sitesi sahibi olabilirsiniz.

   Maliyetsiz bir şekilde kaliteli sitelerden kendi sitenizi rahatlıkla kurabilirsiniz. İnternet sitesi sahibi olabileceğiniz, internet sitesi sağlayıcılarının siteleri;
  Wix internet sitesi sahibi olabilmeniz için en iyi sağlayıcılardan bir tanesidir. Kolay kullanımı ve sağladığı göz alıcı tema içerikleriyle harika internet siteleri oluştura bilirsiniz. Wix in site sahibi olabilmeniz için verdiği paketlere göz atın eğer yeni başlıyorsanız en başta ki standart paket sizin için yeterli olacaktır. Hangi paketi alırsanız alın internet siteniz için sınırsız bir disk alanınız olmuş olur ve dilediğinizce içerik paylaşabilirsiniz. Wix in en çok hoşuma giden özelliklerinden bir tanesi de üyelik paneli oluşturabilmeniz bu özellik sayesinde üyelerinizin kendine ait bir bölümü olması ve içeriklerinizin anında üyelerinize gitmesi harika bir özellik,  bu üyelik bölümünü yapmak için siz uğraşmıyorsunuz bile siz sadece sürükle bırak özelliği ile butonun olmasını istediğiniz tere koyuyorsunuz. Başka bir hoşuma giden özelliği ise webmaster girişinin olması; bu özelliği sayesinde sitenize editör aldığınız durumda webmaster girişine tıklayarak bilgilerini yazıyor ve sitenize içerikler paylaşabiliyor. Bu özellik de sürükle bırak şeklinde çalışıyor. Wix e adsense reklamları da ekleyebilirsiniz. Html kodu özelliğini sürükle bırak tarzında götürerek kodu içine yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Wordpress: www.wordpress.com
  Wordpress de internet sitesi kurabilmeniz için bir araç sitedir. Özellikleri wix ile nerede ise aynı özellikler e sahiptir. Tek farkı wordpress İngilizce dil destekli olup Türkçe ye çevrilmektedir. Siteyi inceledim ve wix ile bir farkı olmadığını gördüm. wix den ekstra bir özellik olarak sitenize forum bölümü ekleyebiliyorsunuz bu sayede okuyucularınız kendi aralarında konular açacak ve açtığı konular ve bilgiler sayesinde siteniz içerik bakımından zengin bir hal alacaktır. Wordpress de adsense ve tarzı reklamları alabilmektedir.(wix inde  forum sayfası var ancak wordpress deki daha çok hoşuma gitti.

Yorumlar