Adsense Onayınızı Engelleyen Unsurlar

Adsense internet yayıncılığında kazanç sağlayabileceğiniz piyasadaki en iyi reklam şirketidir. Her blog sahibi kişilerin hayalidir adsense onayı almak. Ama ne yazık ki kriterlere uygun olamayan bloglar bu şirketin himayesi adı altında çalışamıyor. Adsense onayınızı engelleyen unsurları sizler için şu şekilde sıraladım.


Kopya İçerik
Günümüzde internet yayıncılığı üzerindeki kazançların artması ile bir yerlerden kazanç yapmaya çalışan insanların internet sitelerine yöneldiğini görebilmekteyim. Bu ilginin artması ile internet camiası boş bilgiler ve hit çekmek amacı ile şaşırtmacalı başlıklar atmak moda olmuş durumda. Adsense den onay almak istiyor iseniz siz bu durumlardan kaçının. Bir diğer durum ise bu kişiler başka sitelerden kopyalama yaparak veya özgünleşme yani rewrite tekniğini kullanarak kendi sitelerine içerik çıkartıyor. Buda birebir kopya içerik kategorisine geçiyor sizde bu sektörde iyi yerlere gelebilmek istiyor iseniz kendi alanınızda veya bilgili olduğunuz bir alanda internet sayfası açmanızı öneririm.

Tema Seçimini İyi Yapın
Yanlış tema seçimi yapmanız durumunda sitenize gelen google botları sitenizi indekslenmeyecek ve siteniz üst sıralara çıkmayacaktır. Buda adsense tarafından içerik kalitesini düşürebilir. Tema seçimini iyi yapın çünkü seo uyumlu olmayan temalar pek fazla tercih edilmiyor. Benim tavsiyem blogunuzun teması sade ve okuyucunuzun istediğine ulaşabilmesi tarzında olmalıdır. Tema seçimi yaparken abartılı fonksiyonlardan kaçının.

Yasaklı İçerik Barındırmak
Bu konuyu pek çoğunuz biliyorsunuzdur. Ancak ben yinede birazcık bahsetmek istedim. Sitenizde adsense tarafından yasaklı içerik barındırmak yani adult, izinsiz indirme iteleri, iddia ve iddia kelimeleri içeren siteler, büyükler için +18 oyuncak satışı yapan sitelere ve bunlar gibi sitelere adsense reklam vermemektedir. Bunun gibi içerikli sitelere sahip iseniz adsenseye başvurmamanızı öneririm.

Diğer Reklam Sitelerinin Reklamını Barındırmak
Adsense almadan önce diğer reklam sitelerini barındırıyor iseniz, adsense başvurunuzdan iki gün önce o reklamları sitenizden kaldırın. Adsense tarafından kontrol edildiğinde o sitenin kodları gözükecektir. Adsense için reklam verdiği sitenin kazançtan çok hizmet verdiği önemlidir. Adsense aldıktan sonra bu tür siteleri tekrardan ekleyebilirsiniz bir sorun olmayacaktır. Özelliklede link kısaltma reklamlarını kullanmayın.
Online medya hocam olarak bu gönderimi sonuna kadar okuduysanız sonsuz şükranlarımı sunuyorum ve takipte kalmanızı tavsiye ediyorum.Yorumlar