Adwords ile 1 Tl'ye Reklam Verin


adword, adwords reklam vermekYeni bir blog açtıysanız yazılarınızın okunması sizleri son derece moral sahibi yapar ve yazmalara doyamazsınız. Ancak birde yazılarınızın okunmadığını düşünürsek ne yazık ki yazma isteği o kadar da çok olmuyor hatta blogerliği bırakmayı dahi düşünebilirsiniz. Bu sorunu ortadan kaldırıp bloğunuzun sesini duyurmak adına, geçen sene youtube hesabımda kullandığım adwords’un bir reklam türünü sizlerle paylaşma gereği duydum.  Online medya hocam yayına gireli yaklaşık bir buçuk ay civarı oldu bu süreç içerisinde 20 adet yazı yayınladım ve yeni bir bloga göre bence iyi trafik çekmeyi başardım. Siteme günlük aşağı yukarı 50-100 arası ziyaretçi çekiyorum tabi bunların yanında facebook yardımlaşma gruplarında da reklamlarımı görmeniz normaldir. Bu grup paylaşımlarımı bazı arkadaşlar vasıtası ile gerçekleştiriyorum. Ne demişler birlikten kuvvet doğar. Ancak benim bunları yapacak zamanım yok diyorsanız adwords tam size göre bir reklam fırsatı sunmuş. Hadi gelin bu reklam fırsatını birlikte inceleyelim.
Adwords ile 1 tl’ye reklam vermek sizler için iyi sonuçlar elde edebilir. Bilindiği üzere internet yayıncılığı sektöründe iyi yerlere gelebilmek için kaliteli reklamlar vermeniz gerekmektedir. Kaliteli reklamlar verebilmeniz için ise köklü internet sitelerinden banner reklamları yada tanıtım yazılarınızı paylaşmanız gerekir aslında iyi bir site bulduğunuz zaman bu olay oldukça iyi sonuçlar verir. Sitenize iyi ve kaliteli trafik çekebilmeniz için en iyi yol adwords’un sizler için sunduğu pazarlama stratejileri. Bu yöntem verdiğiniz anahtar kelimeler sonucunda googlede çıkan sonuçlar üzerinde, altında veya yanlarda bulunan adwords reklamları ile gerçekleşmektedir.

1 Tl İle Kaç Ziyaretçi Alırım?
Ben bu sabah deneme amaçlı adwordsa 1 tl’lik reklam verdiğimde 3 bin gösterim ve 67 tıklama olarak analiz etti. Ancak tıklama deyince aklınıza reklamlarınıza tıklayacakları gelmesin. Google aramalarında 3 bin kez gösterilecek ve tahmini 67 giriş olacak diye anlatmaya çalışıyor. Bence yeni başlayanlar için oldukça iyi bir fırsat. Bu sonuçları facebook gibi sitelerden de getirebilirsiniz. Ancak adwords a verdiğiniz reklamlar verdiğiniz anahtar kelimeler sayesinde sitenizin alanı hakkında trafik sağlıyor buda blogunuz için sürekli olarak takipçi sağlamanıza olanak sağlayabilir. Blog yazarlığı internetten kazanç sağlamak için en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Bizde elimizde olan fırsatı değerlendirmek için blogunuzu üst seviyelere taşıyabilmek açısından oldukça gayret göstermeniz gerekiyor. Göstermiş olduğunuz gayretler elinde sonunda size geri dönüş yapacaktır.

Nasıl Yaparım?
Google adwords sitesine girdiğinizde karşınıza kampanya oluştur bölümü çıkacaktır. Eger blogger kullanıyorsanız kontrol panelinizden kampanyalar seçeneğinize tıklayarak kampanyanızı oluşturabilirsiniz.
adwords 1 tl'ye reklam vermek Kampanyalara tıkladığınızda karşınıza bu ölüm çıkacak. Buraya sitenizin e postasını ve url adresiniz yazın.
Devam dediğinizde size doldurmanız için bir forum gelecek o formu kendinize göre doldurun fiyat yazan yere 1 yazın. Şu bölgelerde göster kısmını oynamayın orada Türkiye olacaktır. Anahtar kelimelerinizi sitenizin en çok kullandığınız anahatar kelimeleri kullanın ve yanından benzerlerini seçin. Daha sonra işletme olan kısmı bireysel yazarak kişisel bilgilerinizi girin yan tarafta da kaç gösterim alacağınız falan yazacaktır. Bende 3000 gösterim 67 tıklama yazıyordu. Daha sonra tekrar devam diyerek ödeme bilgilerinizi doldurun.. 

Bu makalemi de zaman ayırıp okuduğunuz için sonsuz şükranlarımı sunarım. Eğer makalelerimi beğendiyseniz sağ kısımda bulunan blogu takip et kısmından takip edebilirsiniz. 

Yorumlar