Blog Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde en popüler halde olan para kazanma biçimi blog yazarak para kazanmaktır. Bu işi için herhangi bir maliyet sergilemenize gerek yoktur çünkü blog yazmaya blogger ile başlarsanız sizlere blogspot.com uzantılı bir alan adı verecektir. Ayrıca herhangi bir kurulum yapmadığınız için hiç uğraşmadan bir adet gmail hesabı ile bloggere giriş yaparak başlayabilirsiniz.
Blog açmaya karar verdiyseniz öncelikle hangi alanda yazacağınıza karar verin. Tek bir isim altında uzmanlık alanınızda yazı yazmanız sizler için daha iyi bir seçenek olacaktır. Konunuzu belirlediğinize göre şimdide sıra blogunuza bir isim vermeye geldi. İsim belirlemeniz için alanınızın ismini içerisinde geçirmesini sağlayın örneğin ben sosyal medyaya daha çok hitap ettiğim için ismimi online medya hocam olarak belirledim. Sizde kendi alan adınızla harika işler yaratabilirsiniz.  

Blogunuzu açtınız peki yazım kuralları nelerdir?
Aslında googlede üst sıralara çıkabilmek için seo uyumlu makaleler yayınlamanız gerekli. Ancak ben bu olayı fazla abartanlara karşıyım. Siz de blog yazarı olmaya karar verdiyseniz yazmış olduğunuz yazılar 300 kelimeden oluşsun ve yazım kurallarına dikkat edilsin. Ayrıca yazarken alt başlıklar ile yazınızı güçlendirin bu kurallara uyarsanız siteniz daha kolay indekslenecektir.

Kopya Barındırmayın
Blog yazarı olmak istiyorsanız ve kopyalar paramı da kazanırım gibi bir düşünceniz varsa bir durun derim.  Çünkü internet yayıncılığının en iyi firması olan adsense bu gibi durumlara kesinlikle reklam vermiyor. Ayrıca başka sitelerden reklam alsanız bile bu şekilde içerik oluşturacaksanız google zaten sitenizi üst sıralara çıkartmaz.

Blogunuzu Sosyal Medya Hesapları İle Destekleyin
Googlede üst sıralara çıkabilmek için sitenizin ziyaretçi oranınızın da artması gerekir. Bu trafiği arttırabilmek için adwords veya başka sitelerde reklamlarınızı yapmanız gerekiyor. Sizin reklam yapmak için yeterli maddiyata sahip değilseniz sosyal medya üzerinde kendi reklamlarınızı yaparak trafik çekebilirsiniz. Bu durum hem googlede yükselmenizi sağlayacak hem de reklam gösterim oranlarınızı arttıracaktır. 

Yorumlar

Yorum Gönder