Haber Blogu Açmak İstiyorum

 Haber blogu açmak yeni başlayan web girişimcilerin ilk başta akıllarına gelen bir fikirdir. Birçok kişi bu işin kolay olduğunu sanıyor ancak bu iş sanıldığı kadar kolay değildir. Normal bir blog sitesinden daha fazla zaman alır ve sürekli olarak güncel tutmanız gerek. Peki haber blogu işine girmek için detaylı bilgi sahibimi siniz?

  Haber blogu açmak normal bir blogdan daha fazla zaman isteyen içerik tarzı vardır. Güncel konuları, göz önünde bulundurup. Özgün bir şekilde yazmanız gerekecek. Haber blogu açmak için muhakkak bir ekip olması şart. Çünkü günlük olarak çok sayıda haber girmeniz ve reklam yapmanız lazım. Eğer haber blogu açmaya tek kişi başladıysanız çok fazla çalışmanız gerekiyor. Bireysel olarak haber blogu açtıysanız rewrite makale yazmak doğru tekniklerden biri olabilir. Rewrite makale yazımının ne olduğunu bilmiyorsanız tıklayın. Kısaca açıklamak gerekirse haber sitelerinden haberi kendi tarzınızda yeniden yazmak anlamına geliyor. Başka bir yöntemde işi editörlere bırakmak kendinize herhangi bir forum sitesinden makale yazarı yada editör bulup anlaşarak günlük olarak blogunuzu aktif tutabilirsiniz. Makale yazarı almanız daha yararlı olacaktır çünkü seo uyumlu içerikler çıkarabilirler.

 Blogunuzu Marka Yapın
 Blogunuza bir domain alın. Domain almak haber blogunuza resmiyetlik katar. Örneğin haberblogu.blogspot.com ve www.haberblogu.com adresleri karşımıza çıktı hangi siteyi tercih edersiniz. Ben ikinci yazdığımı daha çok tercih ederim şahsen.

Tema Seçimini Nasıl Yapmalıyım?
 Blogunuzun blogger ya da wordpres tabanlı olup olmadığının pek bir önemi yok. Bir blogu önemli yapan şey içindeki içerikleri ama yukarıda bahsettiğim gibi blogunuza domain almanız iyi olacaktır.
Tema seçiminde gösterişten uzak durun. Daha çok basit ve gelen okuyucun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde olsun. Blogger tabanlı kullanmak istiyorsanız, blogger temaları habercilik için pek uygun değil onun yerine internetten haber temaları almanızda fayda vardır.

Sosyal Medya ikinci Trafik Aracınız Olsun

 Sosyal medya hesapları üzerinden reklam yapmanız haber siteniz için vazgeçilmez bir trafik aracıdır. Haber hesaplarının daha fazla kitleleri oluyor. Facebook da günlük 5 Türk lirasına kadar reklam verebilirsiniz.

Yorumlar