28 Aralık 2017 Perşembe

Kolay Adsense Almak

adsense, adsense almak, kolay adsense almakUzun yıllardır internet yayıncılığında kendi sitemden kazanç sağlayabilmek için, sitenize nasıl kolay adsense almak tarzı aramalarda bulunmuşumdur. Bir türlü başaramadığım için hep pes ettim ve farklı az kazançlı şirketlerin reklamını siteme ekledim.  Bir ay önce yayına soktuğum online medya hocam ile bir aylık siteme 15 adet içerik girerek 4 gün içerisinde adsense onayı almayı başardım. Nasıl mı? Gelin beraber inceleyelim.

Özgün İçerikler Üretin
Blogumu ilk açtığım zamanlarda bir forumun tanıtım bölümünde tanıtım konumu açtığımda içeriklerimin faydalı olduğunu söyleyen arkadaşlar olmuştu. Bende o günden itibaren 2 yada 3 güne bir içerik girdim. Bu içerikler genel olarak 300 kelimeden oluşuyor ve 3paragraf bandırıyor. Blogumun temeli internet bilgilendirme tabanlı olduğu için yazmam pekte zor olmadı çünkü bu kategori benim uzmanlık alanım. Sizde özgün içerikler üretmek için kendi alanınızda bir blog açmanızı tavsiye ediyorum. Bu olay sizin içerik paylaşımınızı arttıracaktır.
Alan Adı Satın Alın
adsense, kolay adsense almakAdsense’nin reklam vermesinin kolaylaşması için blogunuza alan adı satın almanızı öneririm. Ben ilk başta gelişmiş blog sitelerinin tavsiyeleri üzerine alan adı almak yerine bloggerin alt alan adı ile devam etmek istiyordum. Yukarıda anlattığım forum sitesinde yorumlarda yine bir arkadaş bu işte ilerlemek istiyorsan alan adı al dedi. Bende bu olaya karşı çıksam da googlede alan adları araştırmasına çıktım ve karşıma go dady geldi. Tıkladığımda 1 yıllık alan adı sadece 5 tl idi bende bu fırsatı kaçırmamak için hemen sipariş verdim ve bloguma yönlendirdim. Bu durum sanırsam adsense tarafından kalite anlamı taşıyor. Sizde kaliteli bir site için alan adı satın alın. Yalnız kalite derken sitenizin kalitesini arttıran olay içeriklerinizdir bu sadece sitenize ciddiyet katıyor diyebiliriz.
Aktifliliğinizi Koruyun
Online medya hocam olarak 15 içeriği aynı anda veya 1 iki hafta aralıklı paylaşım yapmadım. 2 güne bir olacak şekilde paylaşımları gerçekleştirdim. Bu içerikli genel olarak hafta sonu 4 adet yazarak hafta içine eşit aralıklar ile paylaştım bu olay ise aktifliliğimi gerçekleştirdi. Eğer bir blog sahibi iseniz bütün içeriklerinizi bir günde paylaşmayın, bir aylık konuyu bir günde atarsanız diğer günler boş olarak görülecek ve google tarafından aktif olmadığınız belirlenecektir. Sizde adsense’den reklam alabilmek için aktifliliğinizi koruyun.
Adsense Bekleme Süresi

Bazı sitelerde edindiğim bilgilere göre adsense’nin onay süresi 4 aya kadar sürebilmektedir diyorlar.  Bence bu süreç sizin sitenizin içerik kalitesine, aktifliğine göre değişiyor ben bloguma 15 içerik ile 1 aylık siteme tam 4 günde reklam aldım. İçeriklerimin kalitesi ne kadar iyi bilemem ama adsense onayını aldığım için işe yarar diye düşünüyorum. Sizde yukarıda bahsettiğim konuları uygulayarak adsense bekleme süresini en aza indirebilirsiniz.

Artikel Terkait