Misafir Yazarlık Neden ÖnemlidirMisafir yazarlık yaparak gelişebilir ve her yazınızda daha çok şey öğrenebilirsiniz. Kendi sitenize link vererek o sitedeki okuyucuları kendi sitenize de çekebilirsiniz. Yazarlık yaptığınız siteler ile dayanışma içerisinde olur yardımlaşabilirsiniz. Yazarlık yaptığınız sitede itibarınızı yükseltebilirsiniz. Sitenizin ziyaretçi sayısı artacak. Daha önce sitenizi duymayanlar tanıyacak belki her gün takip edecek. Daha çok kişi yazılarınızı okur ve sizde mutlu olursunuz. Bildiklerinizi başkalarına da aktarabilirsiniz daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.
Peki, bu kadar mı hayır maddi ve manevi daha birçok yönü var ama temel olarak bunlar.


Misafir Yazarlık Nedir?
Misafir yazarlık, blog sayfanızla benzer konularda paylaşımda bulunan veya ilgi duyduğunuz konularda içerik paylaşan diğer bloglarda kendinize ait yazınızı paylaşan kişidir. Özellikle kendi sayfanızdan daha popüler ve istatistik olarak daha iyi durumda bloglarda misafir yazarlık yapmanız daha iyi olur. Sadece backlink kazanmak için misafir yazılar ile arzulanan başarı sağlanmayabilir. Kalıcı ve gerçek bir geri dönüş için kaliteli ve olabildiğince uzun yazılar hazırlamaya çalışın. Yazınız ne kadar sorun çözerse ve ziyaretçinin aradığını içerirse o kadar çok paylaşılır ve ekstra trafik sağlar. Misafir yazarlık ile ücretsiz bir tanıtım yapar ve kalıcı backlink sağlarsınız. Yazdığınız her kaliteli içerik sizi hedeflediğiniz noktalara daha çabuk ulaştırır. 

Hedefleri Nelerdir?

Sektörde konusunda uzman olan bir kişi olarak bilinmek ve tanınmak için. Web sitenize trafik sağlamak için. Web sitenize backlink sağlamak için. Doğru içeriğe sahip bloglarda misafir yazarlık yaparak aslında bu 3 hedefi de gerçekleştirebilirsiniz. Ne kadar fazla kişiye ulaşırsanız o kadar fazla trafik elde etme şansınız bulunmaktadır. Eğer sadece backlink için misafir yazarlık yapmayı düşünüyorsanız mutlaka Domain Authority değeri yüksek olan bloglar bulmalısınız.

Nelere Dikkat Edilmelidir?
Mutlaka bloğun diğer yazılarına benzer düzende bir içerik oluşturun. Kelime sayısı olarak benzer ya da daha fazla olabilir. Görsellerden mutlaka yararlanın. İçerisine onlarca link eklemeyin. Sadece makale için gerekli olan bağlantıları ekleyin. Makale sonunda okuyucuların yorum yapmasını sağlamak için makaleyi soru cümleleriyle bitirmeye çalışın.


Yorumlar