Rewrite Makale Nedir?İnternet sitenizde paylaşmak için makale satın aldınız ve parasını peşin ödediniz. Peki aldığınız makalenin aldığınız kişi değil de bir başkası olsa ne yapardınız? Ya aldığınız makalenin sadece farklı anlamlarla kullanılarak başka bir sitede yazıldığını fark ettiniz tepkiniz ne olurdu?


Rewrite Makale Nedir?
 Rewrite nin Türkçe çevirisi yeniden yazmak anlamına gelmektedir. Makaleyi de yanına eklediğimizde rewrite makale yani yeniden yazılan makale anlamına geliyor. Başka bir deyişle de olan bir yazıyı farklı anlamlar kullanarak değiştirmek.

Rewrite makale nasıl yazılır?
  Rewrite makale yazmak için konuya uygun internet sitesi seçilir. Seçtiğiniz sitede herhangi bir konuyu bularak değiştirmeye başlamak olacak. Günümüzde sitenizin ön plana çıkması için en az %70 oranında makaleyi değiştirmeniz lazım. Aksi takdirde hiçbir kaliteli reklam firmasından reklam alamaz ve siteniz google tarafından ön plana çıkartılamaz. Rewrite yapmak örnek vermek gerekirse şöyle oluyor. ‘Arda Turan İbrahim Toraman dan ayakkabısını istedi’ bu cümleyi değiştirirsek; ‘Milli futbolcu Arda turan eski Beşiktaşlı yıldız İbrahim Toramandan Ayakkabısını rica etti’ şeklinde de değiştirebilirsiniz. Rewrite makale yazımının iki türlü bilinen şekli vardır. Birincisi paragraf, paragraf okuyarak cümleleri değiştirmek yani az önce gösterildiği gibi. İkincisi ise tüm makaleyi okuyarak aklınızda kalanları yazmak, bu yöntemi fazla tavsiye etmiyorum çünkü kelime sayısı azalacaktır. Rewrite makale yazacaksanız paragraflardaki cümleleri değiştirerek yazmak kelime bakımı açısından daha faydalı olacaktır. Kelimeleriniz çoğalacak ve özgünlük seviyesi artacaktır. Bu rewrite yöntemini genel olarak haber siteleri kullanmak da. Bazı makale yazarları da bu yöntemle çok sayıda kişi ile anlaşmakta ve makale yazarlığı yapmakta.

Rewrite içerikli site reklam alırmı?

  Rewrite içerikler özgünlük seviyesi %70 in üstünde ise adsense bile reklam vermekte. İçeriklerinizin rewrite olmaması her durumda yararlıdır. Rewrite içerikler satın alacağınıza özgün makale satın alarak daha iyi işler çıkartabilirsiniz. Bloğunuz büyüdüğü zaman rewrite içeriklerinizi büyük ihtimal ile okuyucularınız tarafından fark edilecek ve blogunuzun oteritesini sarsmış olacaksınız. Tabi bu haber siteleri için geçerli değil. Tabi rewrite yaptığınız site sahibi durumu fark edip problem çıkarmadığı süreçe.

Yorumlar