Satış Ortaklığı Nedir?


Satış ortaklığı internette reklamı olan bir şeyin satışına ortak olmaktır. Özetle satılan ürünün tanıtımına ya da satılmasına ortak olmaktır. Burada reklam animasyonlarını direkt olarak yayınlayarak ve hatta dizayn ederek de reklamcılık alanında kazanç elde edebilirsiniz ama satış ortaklığının temelinde satılacak olan ürünün satılmasına yardımcı olmak esastır. Kısacası siz sadece reklamı ve satışı yapılan ürüne alıcı kitlenin ulaşmasını sağlayacaksınız. Kısacası siz yalnızca reklamı ve satışı yapılan ürüne alıcı kitlenin ulaşmasını sağlayacaksınız. Bu noktada birçoğumuzun aklına bilgisayar yazılım ya da grafik gibi programları bilmem veyahut bir web sitesi tasarlamak için her hangi bir tasarım bilgisine sahip olmam gerekli midir sorusu takılmaktadır. Kesinlikle bu zorunlu bir şey değildir. Satış ortaklığı işini her yaştan ve kesimden insan yapabilir.


Satış ortaklığından nasıl para kazanabilirim?

Öncelikle satış ortaklığı yapacağınız ürünü bulmanız gerekmektedir. Türkiye'de bu işi yapan kaliteli firmalar mevcuttur aşağıda bu firmalar hakkında daha detaylı bilgi vereceğim. Ürünü bulduktan sonra o ürünü size verilen özel linkle bir sürü yerde tanıtmalısınız(forumlarda, sosyal medyada vs. Ayrıca kendinize ait olan blog sitesi veya internet sitesi açmak size cok sayıda fayda sağlar . Eğer herhangi bir kişi sizin özel linkinize tıklayarak ürünü satın alırsa siz de para kazanırsınız.

Satışları Takip Etmek


Satış ortaklığı tarafından yapılan satışları takip etmek için aracı site özel bir sistem kullanır. Satış ortaklarına seçtikleri ürünleri tanıtmaları için özel reklam linkleri verilir. Bu özel reklam linkleri aracılığı ile yapılan satışlar basitçe takip edilir. Satış ortakları ürünler hakkında herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Tek görevleri, reklam yapmaktır. Aracı sitelere üye olmak ücretsizdir. Satış ortakları, aracı site üzerinde her ürünün ne kadar komisyon verdiğini görebilir ve buna göre kendi çıkarlarını gözeterek ürün seçebilir. Reklam hakkında aktif olmayan tüm firmalar arada olan siteye tüm değişiklikleri kaydettirebilir. Aslında isteyen bütün firmalar satış ortaklığı ile çalışabilir, hatta böylelikle pazar payını ciddi ölçüde büyütebilir. Ve ciddi derecede paralar kazanmanız mümkün hale gelir.

Yorumlar