Youtube de Kadınlar Daha Fazla İzlenim Alıyor

  Youtubede ki yükseliş in ardından gözler blog sitelerinden çok youtube ye yönelmeye başladı. Youtube ilk zamanlarında Türkiye şartlarında kanal açılması ve açılan kanaldan reklam ağlarına girmek nerdeyse imkansız idi. Günümüzde ise insanlar arama motorunda arama yapmak yerine youtube’nin arama çubuğuna tıklayarak okumak yerine videosunu izlemeyi tercih ediyor. Bu sebepten dolayı da youtube büyük bir reklam ağı haline geldi. 


  Youtube de biraz gezdiğinizde kadın görselli videoların milyonlarca kez izlendiğini görebilirsiniz. Bu izlenmelerin sebebi büyük ihtimal ile ülkemizdeki erkeklerin kadınlara olan iğlisinden dolayı. Youtube Türkiye de kadın kanallarının daha çabuk geliştiklerini ve aynı kitlede olan kanallardan daha fazla izlendiğini gördüm. Ancak bu izlenen kanallar genellikle bakımlı, alımlı kadınlarımızın kanalları.

Youtube de Hangi Kadın Kanalları İzleniyor?
  Genel olarak youtube de kadın kanallarını göz önüne aldığımızda makyaj kanalları zirve yapmış durumda diyebilirim. Birçok kadın youtuber yaptığı makyajlarla ön plana cıkmış ve daha sonradan içerik değiştirerek challenge tarzı içerikler çıkarmaktadır. Makyaj kanallarından sonra bazı kadın gamerların da kanallarının oldukça yüksek hit de olduğunu gördüm. Aynı erkekler gibi oyun oynayıp verdiği tepkiler ile erkekleri kendilerine nerede ise aşık ediyorlar. Youtube Türkiye ye yeni getirilmeye başlayan kadın dansçılar yaptıkları danslarıyla izleyenleri ekrana kilitliyor. Bu dansçıların danslarından daha çok fiziksel özellikleri izleniyor diye tahminde bulunabiliriz.

Video Formatı Bulamıyorum?

Bazı içerik önerileri:                      
    Youtube Türkiye de birçok youtuber in yurt dışındaki içerikleri Türkiye ye uyarlayarak devam etmesini hemen, hemen hepimiz biliyoruz. Örneğin; kadın dansçıların birçoğu Amerika da ki içeriği Youtube Türkiye ye olduğu gibi getirmiş ve oldukça iyi bir izlenim almıştır. Sizde yurt dışındaki kaliteli içerikleri Türkiye ye getirip uyarlayabilirsiniz. Tabi bu işlem için iyi bir gözlemci olmanız gerekmekte.

Hobi Kanalları;
    Youtube Türkiye de hobi kanalları fazla izlenmese bile kaliteli kitleleri ile hem sağlıklı yayıcılık yapmakta hem de takipçilerinden yeterli desteği aldıklarını görüyoruz. Bu tür kanalların izleyici yetişkin insanlar ve genellikle kadınlar olduğu için gerekli ilgiyi çabuk bulacağınızı düşünebilirsiniz.

Oyuncu Kanalları;
    Youtube de kadın gamerler verdikleri tepkilerden ve Türkiye de oyun oynayan kadınlara fazla rastlanmadığı için gençlerimiz tarafından oldukça ilgi ile izlenmektedir. Bu kategorideki izleme kitlesi genellikle çocuk olduğu için fazla izlenme alacağınızı düşünüyorum youtube kullanıcılarının büyük bir kısmı çocuklardan oluşmaktadır.


   Kadın youtube kanalına sahip olmak Türkiye de izlenme bakımından biraz daha avantajlı olmak demektir. Hobilerinizi ya da ilgi alanlarınızı video çekerek kanalınıza atabilirsiniz bu sayede sıkılmadan içerik bulmak da zorluk çekmeden kanalınızı aktif tutabilirsiniz. 

Yorumlar