Youtube'de Yükselmenin Yolları

Sosyal medyanın en önemli parçası olarak karşımıza youtube çıkıyor.  Youtube kanalında günde 5 milyardan fazla video izlenmesi bu kanalın önemini gözler önüne koyuyor.  İnsanlar bu platforma video ekliyor, eklenen videoları izliyor ve beğendiklerini paylaşıyor. Yüklenen videolara bakıldığında birçok videoda istenen bir izleyici kitlesinin oluşmadığı görülüyor. Videoyu youtube adresine ekleyen youtuber eklediği videoyu izlettirir ve bunun paylaşılmasını sağlarsa başarılı bir youtuber olarak adlandırılıyor.

Burada başarılı olmak için kanalın temel bileşenlerinin doğru olarak düzenlenmesi gerekiyor. Kanalın "Hakkında" bölümünde sosyal medya bağlantılarını aktifleştirmek ve yapılan işi doğru bir şekilde anlatmak başarının ilk adımı oluyor. Videoyu hazırladıktan ve playlist oluşturduktan sonra üretilecek videoların paylaşılabilir olması gerekiyor. Burada siz hangi videoları paylaşıyorsunuz? sorusunu sormak gerekiyor.  Bu soruya vereceğiniz doğru cevap sizin de paylaşılabilir videolar üretmenizi sağlayacak. Videolarınızı periyodik olarak paylaşmak, paylaşımlarınızı ilgilendiğiniz konularda yapmak, videolarınızı izleyen kişilerle iletişim kurmak, etkileşimi artırmak, diğer videoları izlemek ve eksik yönlerinizi tespit ederek ona göre önlemler almak, işbirliği geliştirmek, insanların sizi bulmasını sağlamak ve diğer sosyal medyalarda aktif olmak Youtube abone sayınızın artmasını sağlıyor.
Örneğin Google+ birçok kişi tarafından göz ardı edilen ama aslında önem verilmesi gereken bir konu olduğundan Google+ listesini büyütmek gerekiyor.

Youtube kanalınızı çok sayıda kişiye izletmek bilgi ve ilgi sahibi olduğunuz konularda video hazırlamaktan geçiyor. İnsanların başarılı olmaları keyifli ve kolayca içerik oluşturmaktan geçiyor. Bu da bilgi sahibi olduğunuz alanlarda ortaya çıkıyor.
Yaptığınız videoların yorum kısımlarını kapatmamanız ve insanlarla bu sayede etkileşime geçmeniz de abone sayınızın artmasına olanak sağlıyor. Özgün olmak da videonuzun yükselmesine büyük katkıda bulunuyor.  Başarısı kanıtlanmış kanallarla yapacağınız işbirlikleri de izleyici sayınızın ve abonelerinizin artmasına yardımcı oluyor.


Hazırlanan videoların içeriklerinin doğruluğu, burada aktarılan bilgilerin kanıtlanılabilir olması, doğal ve farklı olmak ile farkındalık yaratmak da başarıyı getiren unsurlar arasında yer alıyor.
İçerikleri oluştururken kaliteli ve özgün içerikler oluşturmanın yanı sıra yukarıda belirtilen konulara dikkat edildiğinde Youtube'da yükselmek sizin için zor olmayacaktır.

Yorumlar