2 Ocak 2018 Salı

Sermaye Olmadan İş Kurmak İster misiniz?

satış ortaklığı, internetten kazançSosyal medya kullanımının artması ile birlikte önümüze çeşit çeşit para kazanma yöntemleri çıkıyor. Benimde blogumun temel konularından birisi internetten kazanç olduğu için bu konuyu sizlere yazma gereği duydum. Bu konuyu sonuna kadar detaylı okuduğunuzda belki ayda sizde 3 bin lira kadar kazanç elde edebilirsiniz. Tüm detayları en iyi şekilde aktarabilmek için en inçe ayrıntılarına kadar teker teker bu makalede sizlere sundum.

Bu makalemizde göz önüne aldığımız konu, son günlerde herkesin dillendirdiği ancak girişim yapmak için bir türlü fırsat bulamayan kişiler için satış ortaklığı platformudur. Bu sistem üzerinde bir firma ile anlaşılır sattığınız ürün başına prim alırsınız. Bu primler size ürünleri temin eden firmaya göre değişmektedir. Ama benim uzun süredir çalıştığım bir firma sattığı ürünlerde nerede ise ürün başı 50 tl kazanç sağlamakta. Ben bu işi yaparken günlük 3,4 adet satış yapıyordum ve kazancım 100 tlyi geçiyordu. Buda aylık yaklaşık 3 bin tl yapar. Bu devirde asgari ücretin 1400 tl olduğunu düşünürsek sıcacık evimizde asgari maaşın iki katını alıyoruz. Ben satış yapamam bende o kabiliyet yok diye düşünmeyin bu makalemde kendi kullandığım taktikler ile sizler sermayesiz aylık o miktarlara ulaşacaksınız. Gelin bu işin püf noktalarını sizlere özet geçeyim.

Avantajlı Tarafları

  1. ·        Çalışma saatleriniz size uygun olacak şekilde yani belirli bir saati yok. Ben genelde akşam saatlerinde iki saat içerisinde siparişlerimi tamamlıyordum.
  2. ·         En iyi tarafları ise size satış kriterleri var bu kriterlere gelince hediye ürünleri size gönderiyorlar bu ürünleri ister kullanın ister satın.
  3. ·         Ürünler size çok ucuza geldiği için kendi bakımınızı rahatlıkla gerçekleştiriyorsunuz.

Sermayesiz Nasıl Başlarım
Ben ilk başladığım zamanlarda sermayem olmadan güzel işler başarabileceğimi öğrendim. Şimdi sizi aklınıza birkaç soru takılacağından eminim. Vergi ödeniyor mu? Fatura kesiliyor mu? Sizlere iyi gelecek bir haber vereyim o zaman ne vergi ödüyorsunuz nede fatura kesiyorsunuz her şeyi sistemin internet sitesi üzerinden alıcının adres bilgilerini girerek o adrese gitmesini sağlıyorsunuz bu sayede vergilendirme işleminde sizin isminiz bile geçmiyor ve herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Sadece sattığınız ürünlerden kendi payınızı alıyorsunuz. Bu satışlarda alacağınız komisyonu firma hiçbir şekilde sonradan değiştirme yapamıyor çünkü müşteri fiyatları farklı gözüküyor satış ortağı girdiğinde müşteri ve satış ortağı fiyatları farklı olarak gözükmektedir yani ne kadar kazandığınızı görebilirsiniz.

Nasıl Satış Yaparım
Günümüzde müşteriyi en kolay çekebileceğiniz ortam instagramdır. Farklı butik sayfalarının takipçilerine takip isteği göndererek onların sizi takip etmesini sağlayın. Böylelikle alışveriş yapmaya mealli olan insanları sayfanızda barındırarak satış yapma oranınızı arttırın. Günlük 3 veya 4 sipariş almanız evinizi geçindirmenize yetecektir. Sayfanızı kurdunuz varsayıyorum ve sıra geldi müşterinizin güvenini kazanmaya. Müşterinin güvenini kazanmanın ilk yolu sayfanızda bir adet telefon numarası bulunsun müşteriler size rahatça ulaşabileceği için bir nevi güven artışı olacaktır. Ayrıca sayfanızın biyografi bölümünde kapıda ödeme seçenekleri ile ve 7 içerisinde iade imkanı ve faturalı ürünler gibi yazılar yazarsanız emin olun seçilme imkanınız artacaktır. Belirli bir bütçe sonra durumunuz iyileştirince hesabınızın reklamını yaptırarak daha fazla müşteri çekebilirsiniz. Tabi bunlara ek olarak birde facebook sayfası açın. Ve ürünlerinizi oraya koyduğunuzda ikinci el pazarları gruplarında ve benzeri yerlerde paylaşımını yapın böylelikle iki yerden kazanç sağlayacaksınız hem de sermayesiz bir şekilde.

Ne Satacağım
Çalışacak olduğumuz firma günlük 15 bin içerik üretmekte ve 3500 çeşit farklı ürün. Bunlar genel olarak; kadın giyim, çocuk giyim, kadın içlikleri, vücut şekillendiriciler, takılar ürünler, kozmetik ürünleri, erkek kozmetik ürünleri kısacası bir alış veriş merkezinde olan her şey var siz dilediğinizi seçip satmakta özgürsünüz. 18 büyük olan tüm bireyler için idealdir.

Ürünleri Nasıl Temin Edeceğim
Ürünleri kolay bir şekilde siteminize girerek göndereceğiniz adresin bilgilerini yazarak hem siparişlere elinizi sürmeden göndermiş olacaksınız hem de müşterilerinize fatura kesmiş olacaksınız. Aldığınız komisyonlarda her ayın 20 sinde düzenli olarak yatmaktadır. Eğer sizde sermayesiz bir şekilde ayda 3 bin lira kadar kazanç yapmak istiyorsanız buraya tıklayarakbaşvuru formunu doldurunuz

Makalemi beğendiyseniz, diğer kazanç yöntemlerini ve blogculuk hakkında yazılarımı anında almak için sağ tarafta bulunan blogu takip et kısmına mail adresinizi yazarak benim yazılarımı takip edebilirsiniz.

Artikel Terkait

7 yorum