Youtube Seo Nedir? Nasıl Yapılır?


Youtube Seo Nedir? Nasıl Yapılır?
Formlarda, bloglar da hatta internette sörf yaparken karşınıza büyük ihtimal ile seo kavramı denk gelmiştir. Seo ilk olarak web sitelerinde kullanılsa da günümüzde web sitelerinin popülerliğinin kaybolmasının ardından youtube de kullanılmaya başlanmışdır. Seo’nun acılımı (search engine optimization) yani arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bu Pazar sayesinde siteniz ilk sıralara çıkartılarak daha fazla kişi ile buluşturulması sağlanır.


Youtube Seo Nedir?
Youtube seo aynı web sitelerindeki gibi ilk sırlara çıkmanız için kullanılması gereken yöntemden biridir. Bu yöntem ile kanalınızın youtube tarafındanön sıralara çıkarak daha fazla görüntülenme almasını sağlayabilirsiniz.

Youtube Seo Nasıl Yapılır?
youtube seo yapmak çok basit bir işlemdir. Kanalınıza ufak dokunuşlar yaparak seo uyumlu hale getirebilirsiniz. Bazı ufak dokunuşlar;

Video Başlığı Seçimi: videolarınızı oluşturduk dan sonra başlık seçimini kafanızdan sallamayın. İnternete girerek adwords anahtar kelime bulucu veya diğer ücretsiz anahtar kelime buluculardan yararlanarak en çok aranan başlıkları seçerek izlenim oranınızı arttırabilirsiniz.

Video kapağı hazırlamak: videolarınızın içeriğini anlatacak biçimde küçük kapak resmi ekleyerek daha çok izleyiciye ulaşabilirsiniz. videolarda ilgi çekici kapak hazırlamak videonuzun izlenme sayısını arttırdığını söyleyebilirim.

Video Açıklaması Nasıl Olmalı: video açıklamanızda 200 kelimelik veya 100 kelimelik kısa bir tanıtım makalesi hazırlayabilirsiniz. Video başlığı bulduğunuz siteden konu ile alakalı çıkan diğer sonuçlardan 3 adet seçerek giriş bölümünde bir tane gelişme bölümünde bir tane ve son olarak sonuç bölümünün son cümlelerinde kullanırsanız sizin avantajınıza olacaktır. Böylelikle videolarınızın daha kaliteli olduğunu youtube ye göstermiş olacaksınız. Tabi açıklama bölümünde videonuzda ki olayları anlatırsanız daha iyi olacaktır. Ayrıca makalenizin son kısımlarına ssyal medya linklerini eklemeyi unutmayın izleyenlerin sizler ile iletişim kurmasını kolaylaştıracak ve diğer videolarınızdan haberdar olmasını sağlayacaksınızdır.

Etiket Seçimi Yapın: Birçok youtuber video yüklerken etiket girmiyor. Siz video yüklerken etiket girmeyi sakın unutmayın. başlığı seçtiğiniz bölümde anahtar kelimeleri alarak etiket bölümüne yapıştırın. Bu etiketler sizi direkt olarak okuyucu ile buluşmanızı kolaylaştıracaktır.

Kanalınızın hakkında bölümünü düzenleyin: hakkımda bölümünüzü kanalınızın tanıtımını içeren kısa ve öz makale yazın. hakkında bölümünde sosyal medya linkleri ile güçlendirip sizinle daha kolay iletişim sağlamaya çalışacaklardır.

Kanalınıza Sosyal Medya İle Destek Verin: Seo çalışmaları yaparken seo firmaları sosyal medyaya çok büyük yatırımlar yapmaktadırlar. Çünkü sosyal medyadan gelen ziyaretçiler. Sitenizde uzun süreli vakitler geçirdikleri için sitelerin kazançları da bir tık artmaktadır. ayrıca sosyal medya ile insanlara daha kolay ulaşıldığı için vazgeçilmez bir trafik kaynağıdır.Yorumlar