17 Mart 2018 Cumartesi

BLOGUMA KONU BULMAKDA ZORLUK ÇEKİYORUM


Blog yazarlarının en sık karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi bloglarına konu bulma sıkıntısı olabilir.  Bu makalemizde de bu sıkıntıyı yaşayan yazarlar için birkaç ipucunu sizler için derledim.
Gündemdeki Konuları Ele Alın
blogunuzun kategorilerinden birini google de yazarak en son çıkan haberleri rewrite (yeniden yazma) yöntemi ile değiştirerek blogunuza içerik oluşturabilirsiniz. Bu sayede hem içerik bulmuş olacaksınız hem de trafiğinizi arttırma şansınız olacaktır.
Eski Terk Edilmiş Blogların Makalelerini Değiştirmek
internet sitelerinin patlama yaptığı dönemlerde onlarca blog ve tarzı siteler açıldı. Şimdiye kadar açılan sitelerden birçoğu kapandı. E sonuç olarak o kapanan siteler internet camiasını bir çöplüğe çevirdi ve ardında yüzlerce makale bıraktı. Bizde geri dönüşüm yaparak bu çöplükten işe yarar makaleleri çıkartıp, günümüze uyarlayarak yeniden yazabiliriz.
Yabacı Sitelerden Çeviri Yaparak Makale Yazmak
youtuberlerin yaptığı gibi yabancı sitelerden konuları Türkçe ye çevirerek makalenizi oluşturabilirsiniz. Google çevirme yazılarda bir sıkıntı yaratmıyor ancak işimize şansa bırakmadan rewrite yöntemi ile çevirmenizi tavsiye ediyorum.
Kelime Önerici Araçları Kullanmak
googleye kelime önerici araması yaptığınızda, karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. Bunların birine girerek kategori isminizi yazabilirsiniz. Bu kelime bulucular size yazdıgınız kelime ile ilgili en çok aranan cümleleri çıkaracaktır. Sizde bu çıkan cümlelerden yararlanarak makale yazmaya başlayabilirsiniz.

Artikel Terkait