28 Mart 2018 Çarşamba

Hacklink'den Korunma Yolları


hacklink, internet sitesi ve blogBirçok webmaster’ın korkulu rüyası haline gelen hacklink artık sıralama kaybetmenize neden olmayacak. Google internet dünyasında ki vahşilikten haberdar bu yüzden sizin için disavow aracını geliştirmiş durumda. Bizde bu araç ile hacklink’den korunma yolları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacağız.
Araç bizimle alakalı olmayan sitelerden bize yapılan link çıkışlarını gösteriyor. Bizde dilersek bu çıkışları engelleyerek bize yapılan saldırıları savuşturuyor ve hacklink’in kötü etkisinden korunmuş oluyoruz. 

Hangi Linkleri Ret etmelisiniz?

Burada önemli kriterlerden biri satın aldığınız linkleri ilk olarak göz ardı ederek başlayabilirsiniz. İkinci önemli kriter sizinle ilişki olan sitelerden gelen bağlantıları göz ardı etmek. Şimdi dilerseniz hangi bağlantıları ret etmeniz gerektiği konusuna gelelim.

Site Yaşı:

Size yollanılan bağlantının geldiği sitenin yaşı büyük önem taşır. Google sektörde uzun süredir var olan sitelere önem verir.

İllegal İçerik:

Eğer illegal bir içeriğe sahip değilseniz. Bu bağlantılar büyük tehlike taşır buradan gelen bağlantıları direk olarak ret etmek zorundasınız.

Domain Otoritesi:

Domain otoritesini öğrenmek için ücretsiz araçlardan faydalanabilirsiniz. Eğer domain otoritesi 50 altı bir puana sahipse bu siteler risk grubuna girer.

Spam Siteler:

Bazı siteler spam yapmak amacıyla kurulmuştur. Herhangi bir kategorileri yoktur. Bot yardımıyla bir dolu içeriği sitelerine çekerler bu bağlamda sizin içeriğinizi çekmişlerse bu sizin için kötüdür çünkü dolaylı yoldan size backlink yani hacklink sağlamış olur. Bu gruptaki siteleri de direk olarak ret etmelisiniz.

Google Link Reddetme Aracının Kullanımı

Zararlı gördüğünüz backlinkleri tespit etmenizin hemen ardından her satıra 1  site denk gelecek şekilde. txt uzantılı bir dosya oluşturun. Bunu not defteri ile kolaylıkla yapabilirsiniz.
Eğer hedef siteden gelen tüm bağlantıları ret etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken sitenin ana urlsini oraya yapıştırmak yeterli olacaktır örneğin xxxxx.com bunu kopyaladıktan sonra ilk satıra yapıştırdığınızda bu siteden gelen tüm bağlantıları ret etmiş olacaksınız. Txt dosyanızı oluşturma işleminiz bittikten sonra Google disavow  adresine giderek. Rahatlıkla hacklinkleri ret etmiş olacaksınız fakat bunun Google’a yansıma süresi 5 illa 30 gün arası sürmektedir.

Artikel Terkait