30 Mart 2018 Cuma

Survivor İzleyerek Para Kazanmak


internetten para kazanmak
Türkiye’nin en çok izlenen programlarından bir tanesi olan survivor git gide daha çok ilgi görmeye başlıyor. Acun ılıcalı bu işten parasını kazanırken acaba bizde Survivor üzerinden para kazanabilir miyiz? Bizde OMH olarak bu makalemizde Survivor izleyerek para kazanmak adına bu makaleyi yazmaya karar verdik.

Saatlerce televizyonun başına dikilip bu tür programları izliyoruz. Aslında bizde o program izlenirken bilindik birkaç tane yöntem ile evimize ek gelir kazandırabilir ya da okul harçlığınızı çıkartabilirsiniz. Pekii bunları nasıl mı yapacağız. Gelin beraber inceleyelim.
İnternet sitesi kurun
İnternet sitesi kurmanızın sebebi izlediğiniz programı kendinizce yorumlayarak yazıya dökmeniz. Ama asla diğer sitelerden yazı kopyalamayın google kopya içerik sevmez. Yaklaşık 15 adet içerik girdiğinizde adsense size reklam verecektir. Tabi içerikleriniz kaliteli olmalı. Site kurma maliyeti yaklaşık size 200 tl ye denk gelebilir. Ama benim param yok diyorsanız blogger sitesi kurabilirsiniz. Blogger size ücretsiz alan adı sağlar ve hiçbir şeye para vermenize gerek kalmaz. Her şeyi yaptığınızı varsayalım ve sıra geldi sitemizden para kazanmaya, internet sitesinden belirli bir süre sonra birçok yoldan para kazanabilirsiniz. Bunlardan birkaç tanesi; adsense ye bağlayarak ilk başlarda olmasa da belirli bir süre içerisinde kazanç elde edebilirsiniz. Diğer yöntem ise sitenizde belirli kitleye ulaştığınızda büyük ihtimal ile reklamlarını yapmanızı isteyecek reklam verenler gelecektir.
İnstagram hesabı kurmak
Günümüzde sosyal medya platformunda en çok instagram kullanılıyor. Bizde bundan faydalanarak rakibiniz survivor sayfalarının birinin son gönderisinin beğenenleri takibe alıyoruz. Böylelikle aktif olan survivor kitlesini toplamış oluyoruz. Gönderilerimizi paylaşırken etiket eklemeyi unutmayın o konulara girenler sizin sayfanızı keşfetmiş olacaklardır. Sayfanız aktif tutulduğu sürece hızlı bir yükseliş sağlayacaktır. İnstagram dan para kazanmak için fazla bir püf nokta yok takipçiniz çoğaldığında zaten başka sayfalardan reklam teklifleri alacaksınızdır.  Ayrıca internet sitenizde paylaştığınız içeriğin linkini instagram sayfanızda paylaşın bu sayede internet sitenizin trafik akımını sağlamış olacak ve oradan da para kazanmış olacaksınız.

Youtube kanalı açmak
en çok kullanıcı olan video barındırıcı olan Youtube sunduğu para kazanma yöntemleri ile aslında bizlere iş imkanı sunuyor sesinize ve vizyonunuza güveniyorsanız youtube sizin için iyi bir gelir kapısı olabilir. Ayrıca yaptıgınız videoları internet sitenizde de paylaşarak daha çok izlenmesini ve videnun altında sitenizin linkini paylaşarak trafik elde edebilirsiniz. Videonuzu ve yazınızı diğer sosyal medya platformlarında paylaşmayı unutmayın.
Twitter ve Facebook hesapları kurun
Diğer sosyal medya platformlarını kullanmak internet siteniz için bir trafik kaynağı ayrıca facebook da ucuz maliyetler ile çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Unutmayın ki sosyal medyadan hit almak google de ilk sıralara çıkmak gibi bir şey yeni kurulmuş siteler sosyal medyayı kesinlikle kullanmalılar.

Dizi veya magazin sitelerinde yazarlık yapmak
bu yöntem yukarıda anlattıklarımızla benzer olsa da başkasına çalışacağımız için yukarıdakilerden ayrı tutun.  Büyük internet sitelerinin en büyük sorunu içerik bulmakta sıkıntı çekmektir. Bazı siteler bunun önüne geçmek için dışarıdan yazarlar ile anlaşır ve editör olarak çalıştırırlar. Sizde kendinize güveniyor iseniz forum sitelerinde işveren bulabilirsiniz.


Artikel Terkait