29 Mart 2018 Perşembe

Youtube Kanalı Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Youtube Kanalı Oluştururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

youtube,youtube egitimleriSon zamanlarda büyük bir popülerlik kazanan youtube sektörüne mi girmeyi düşünüyorsunuz? Sizinle birlikte binlerce kişide bunu düşünüyor siz onlardan bir adım önde olun diye bizler youtube kanalı oluştururken dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.  Bu sayede kurduğunuz kanal diğer herkesten bir adım önde olacak. Bunu dört adımda sağlayacağız ilk adım;

Görsellere Önem Verin

Hesabınızı ilk açtığında Google+ profilinizde ki resim youtube kanalınıza kopyalanır. Sizler onun yerine kaliteli bir görsel resim yapmak yahut seçip koymak zorundasınız. Bize soracak olursanız kendiniz için bir görsel tasarlamak ilerde ve başlangıç için oldukça faydalı olacaktır. Kapak resmi seçerken dikkat etmeniz gereken 2560×1440 piksel bir resim seçmek olacak. Bu sayede hızlıca dikkat çekebileceksiniz. Seçtiğiniz görsel burada büyük önem taşıyor kanalınızla ilgili, sizi yansıtan bir görsel seçmek kalitenizi artıracaktır.

Kanal Açıklamanızı Oluşturun

Kanal açıklaması oluştururken yayına başladığınız tarihi ve ne yaptığınızı açıklamanız, kim olduğunuzu ve hangi işlerle uğraştığınızı aynı zamanda hangi içerikleri ürettiğini hakkında yazmanız kanalınıza fayda sağlayacaktır. Eğer var ise web site bilgilerinizi paylaşmanız. Sosyal medya hesaplarınızı girmeniz, e-mail bilgilerinizi paylaşmanız insanların size ulaşması konusunda size kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda bu bilgiler kapak fotoğrafınızda gözükecek. Bu yüzden sosyal medya hesaplarının paylaşımı büyük önem taşıyor.

Kanalınızı Özelleştirin

Youtube kanalınızda, kanal düzenini özelleştir sekmesine tıklayarak nasıl görüneceğini ve video düzeninizi ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda kanalınızla ilgili oynatma listeleri oluşturarak kullanıcılarınıza basit rehberler oluşturabilirsiniz bu sayede videolarınızı izleyen kişiler daha fazla video izleyecek.

Youtube Kartlar Özelliğinden Faydalanın

Videonun sonunda ki kartlar özelliği diğer videoların izlenmesi için büyük önem taşıyor. Youtube’un getirmiş olduğu bu özeliklerden faydalanarak daha fazla izlenmeye sahip olabilirsiniz. Bu sayede kullanıcıların bir çok içeriğinizde gezinmiş olacak bu da onun kanala abone olma ihtimalini artıracak aynı zamanda adsense’den daha fazla gelir elde edeceksiniz.
Sizler için hazırlamış olduğumuz youtube içeriğinin sonuna geldik. Umarım bu yazı size fayda sağlar. Geri dönüşlerinizi ve sorularınızı bekliyoruz.


Artikel Terkait