2 Nisan 2018 Pazartesi

İnternet Siteniz İçin Sosyal Medya Kullanımı


internet sitesi için sosyal medya kullanımıBüyük bir heyecanla web sitenizi, firma sitenizi yahut blogunuzu açtınız. Tasarımını ayarlayıp, gerekli eklentileri kurdunuz ya da sizin için bunları başkası yaptı. Konumuz bunlar değil bugün asıl konu internet siteniz için sosyal medya kullanımı, sosyal medya neden mi önemli? Bu soruya içinde barındırdığı sürekli aktif olan milyonlarca insana ev sahipliği yaptığı bir platform olduğundan dolayı şeklinde cevap verebiliriz. Aynı zamanda hedef kitlenize burada olduğundan daha hızlı bir şekilde ulaşamayacağınızı da söyleyebiliriz sizlere. Lakin siz zaten bunları biliyor yahut tahmin etmiş olabilirsiniz. Biz size asıl bilgiyi vereceğiz web siteniz için “İyi bir sosyal medya hesabı nasıl oluşturulur?” konusunda her şeyi anlatacağız.

Sosyal Medya Sayfa Yapısı Nasıl Oluşturulmalı?

İlk olarak yapmanız gereken web siteniz ile sosyal medya hesabınız arasında link bağlantısı kurmanız. Ardından sosyal medya hesabınız için dikkat çekici, sizi marka yapabilecek ve akılda kalıcı bir profil resmi seçmeli. Seçtiğiniz profil resmini dilerseniz loğunuz şeklinde yapabilirsiniz. Logonuzu dilerseniz kapak resminize de yerleştirebilirsiniz. Seçim size kalmış. Bu işlemleri tamamladıktan sonra hakkında kısmına sitenizle ilgili bilgi verici bir yazı yazmak sorundasınız. Gerekli tüm sekmeleri doldurduktan sonra sayfa yapınız hazır hale gelecektir.

Görsel ve İçerik Nasıl Hazırlanmalı

Sosyal medya için seçtiğiniz görsel her şeydir. Kullanıcıların ilk dikkat ettiği şey sosyal ağlarda görseller ve görüntülerdir. Hazırlamış olduğunuz görüntünün ardından içeriğin yazı kısmına bakarlar. Yazı kısmında ise yapmanız gereken sayfanızı ziyaret edecek kişiyi sitenize yönlendirecek kadar içerik hakkında bilgi vermektir. İçeriğin en etkileyici kısmını buraya kopyalarsınız devamı için elbette kullanıcı sitenize yönlenecek bu sayede sosyal medyadan hit kazanmış olacaksınız.

Sosyal Medya Hesabınız İçin Nasıl Strateji İzlenmeli?

Sosyal medya stratejisi oluştururken ilk dikkat etmeniz gereken nokta attığınız postların günlük 5 postu geçmemişi çünkü sürekli ve durmadan post paylaşmak kullanıcılarınızı bir süre sonra sıkabilir. Kaliteli içerikleri özellikle sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanız ise kullanıcıların merakını artıracak ve sürekli sayfanızı ziyaret etmenizi sağlayabilirsiniz.  İzleyeceğiniz yolu haftalık planlar halinde dosyalın bu sayede gelecek adına sürekli düşünmez bu arada analizleri takip eder stratejinizi tekrar gözden geçirip yeni bir strateji belirleme şansına sahip olabilirsiniz.


Artikel Terkait