1 Nisan 2018 Pazar

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

makale nasıl yazılır, seo uyumlu makale nasıl yazılır.

Seo’da önemli unsurlardan biri de özgün makaledir. Özgün ve kaliteli içeriğin karşısında hiçbir şey duramaz. Bu yüzden sitenizde var olan içerikler seo’nun mihenk taşıdır. Bu yazımızda ise sizler için seo’ya uygun nasıl makale yazabileceğinizi anlatacağız. İlk olarak söylememiz gerekir ki birçok site iki şekilde kendine ziyaretçi çekiyor. İlk adımda sosyal medya kullanımı geliyor. Sosyal medya kullanımı sayesinde devamlı bir kitleye ulaşan siteler, hazırladıkları ve yayınladıkları her içeriği kendi adreslerinden, kendi takipçileri ile paylaşım sağlayarak. Anlık olarak binlerce kişiyi yazıyı okumaya itiyor. İkinci adımda ise doğru seo çalışmaları yaparak içeriği üst sıraya çıkarmak gerekiyor. İçeriğinizi, içeriğin anahtar kelimesinde üst sırada görmek için yapmanız gerek tek şey ise seo uyumlu içerikler, makaleler üretmek. Peki Bunu nasıl yapacaksınız?

Seo Uyumlu Makale Örneği

Makalenizde ilk dikkat etmeniz gerek metnin akıcı, okunabilir olması ve en az 300 kelimeden oluşması çünkü 300 kelimeden kısa makaleler her ne kadar kullanıcıya gerekliği bilgiyi verdiği takdirde yararlı olsa da, şayet kullanıcı sitenizde başka bir içerikte gezinmez ise sizin için zararlı.
200 kelimeyi ortalama 1.30 dakika okunabilir.  Ziyaretçinin tek bir içerik tükettikten sonra sitenizden çıktığını var sayarsak bu hemen çıkma oranınızı artıracak ve sizinle aynı konuda daha uzun bir makale yazmış kişinin daha üst sıralarda yer almasını sağlayacak çünkü ona giden kullanıcı daha uzun süre sitede kaldı şeklinde bu yüzden daha yararlı içerik diye düşünüyor Google. Seo uyumlu makale nasıl yazılır?

Başlık Kısmı

·         Başlık en az 3 kelimeden oluşmalıdır.
·         Başlık anahtar kelimeyi içermelidir.
·         Başlık anahtar kelime ile başlamalıdır.

İçerik kısmı

·         İçerik en az 300 kelimeden oluşmalı.
·         İçerikte kullanılan anahtar kelime oranı %2.5 civarı olmalıdır.
·         Anahtar kelime içeriğin içinde en az 1 kere geçmelidir.
·         Anahtar kelime kesinlikle bold etiketi ile kullanılmalıdır.
Her şeyden önce ilk dikkat etmeniz gereken kullanıcıların okuduğunda faydalanabileceği ve okuyabileceği içerikler üretmektir. Diğer her şey bu iki maddenin arkasında gelir. Siz kullanıcıya ne kadar fayda sağlarsanız o kadar çok kişiye ulaşırsınız.

Artikel Terkait

2 yorum