24 Mayıs 2018 Perşembe

İNTERNET SİTESİ TANITIMI NASIL YAPILIR?


internet sitesi tanıtımı nasıl yapılır,  internet sitesi tanıtım yazısı, internet sitesi tanıtım videosu,  internet sitesi tanıtım yazısı örnekleri, misafir yazarlıkHemen hemen her yazımda da söylediğim gibi gelişen teknoloji ile beraber internet yayıncılığına önem gittikçe artıyor. İnternet yayıncılığının bir numaralı gelir kapısı olan internet siteleri kendilerini ön plana çıkarabilmek adına tanıtım yapmaları gerekmektedir. Biz de bu yazımızda internet sitesi tanıtımı nasıl yapılır? Diyerek yola koyulduk ve sizlere yararlı olabileceğini düşündüğümüz makalemizi hazırladık.
İnternet Sitesi Tanıtım Yazısı
Etkili yollardan bir tanesi de internet sitesi tanıtım yazısı oluşturmaktır. Tanıtım yazısı oluşturmak size yakın zamanda etkileşim sağlayamayabilir. Ama google tanıtım yazılarını çok dikkate alır.  İyi bir siteye tanıtım yazısı yazdırmışsanız bir süre sonra google den gelen trafiğin arttığını göreceksiniz. Dikkat etmeniz gereken kısımlarda var elbette.
       Tanıtım Yazdırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler:
tanıtım yazısı yazdırırken dikkat etmeniz gerekenlerin en başında tanıtım yazısı oluştururken kullanılan anahtar kelimeler. Genelde tanıtım yazıları 300 kelimeden oluşur ve en fazla 3 anahtar kelime kullanmanızı tavsiye ederim. Anahtar kelime yerleşimi ise ilk paragrafın başlarında orta paragrafın ortalarında ve son paragrafın bitişine doğru kullanmanızı tavsiye ediyorum. Sebebi ise gözlemlediğim birçok kaliteli internet sitesinde bu şekilde yayımlanmış. Bir diğer dikkat etmemiz gereken unsur ise yayımlattığımız site. Bazı forum sitelerinde görüyorum 5 TL ye tanıtım yazıları alıyorlar. Sitelerine girdiğimde ise onlarca tanıtım yazısı gözüküyor. Siz böyle sitelerden uzak durun link çöplüğüne dönmüş sitelerin size bir getirisi olmayacaktır. Yayımlattığınız sitenin aktif olduğuna, kaliteli içerikler oluşturduğuna ve sürekli tanıtım yazıları almadığına emin olun.
İnternet sitesi Tanıtım Yazısı Örnekleri
tanıtım yazıları sadece sitenizi tanıtmak için yazılmaya bilir. Mesela o sitenin içeriği ile alakalı güzel ve ilgi çekici bir makale oluşturup en altına da anahtar kelimelerinizi yazıp link bırakılarak siteye yönlendirmeler yapılabilir. Örnek verecek olursak uzun süredir takip ettiğim ve beni makaleleri ile blog hevesimi tetikleyen üstadım. Hem onun bloguna destek vermek amaçlı hem de sitesi çok kaliteli olduğu için kendime iyi bir backlink oluşturabileceğini düşündüm. Ve öylede oldu google den gelen trafikte artış oldu. İşte üstadımın bizim blogumuz için yazdığı tanıtım yazısı. Tanıtım için buraya tıklayın.
internet sitesi tanıtımı nasıl yapılır,  internet sitesi tanıtım yazısı, internet sitesi tanıtım videosu,  internet sitesi tanıtım yazısı örnekleri, misafir yazarlıkMisafir Yazarlık Yapmak
Misafir yazarlık yapmak sizlere hem çevre edinmenize hem de siteniz için dönüş almanızı sağlar. Yazdığınız blogun takipçileri makalelerinizi beğendiği takdirde sizi takip edecektir. Nasıl misafir yazar olacağım? Diyorsanız beğendiğiniz blogların genelinde misafir yazarlık formu vardır. Yoksa da mail adresinden teklifinizi iletebilirsiniz. Burada da bir örnek vermek istiyorum sevgili blog hocam blogu misafir yazılara açık ve blogunda, blogculara ipuçları veriyor. İşte blog hocamdan bir misafir yazarlık örneği; misafir yazarlık örneği için tıklayın


Sosyal Medya Reklamları Vermek
Sosyal medya reklamları vermek en uygun reklam türlerinden bir tanesidir. Hedef kitlenizi belirleyerek doğrudan sizin konularınız ile ilgilenen okuyuculara ulaşabilirsiniz. Online medya hocam da biraz göz gezdirirseniz 5 TL ye bile harika işler başardığımızı görebilirsiniz.
İnternet Sitesi Tanıtım Videosu
Tanıtım videoları oluşturarak YouTube, Twitter, Facebook, Instagram gibi platformlarda reklamlar oluşturarak kaliteli bir site olduğunuzu fark ettirebilirsiniz. Tanıtım videolarını bazı forumlarda uygun bütçelere yaptırabilirsiniz.

Artikel Terkait

Yeni Gönderi